....::::hKd.GamesZone.Ro::::....
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

....::::hKd.GamesZone.Ro::::....

Play to go pro - Win to do this
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 O rugaminte si o sugestie

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
SoN
hKd Moderator
hKd Moderator
SoN


Mesaje : 63
Data de înscriere : 12/12/2008
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

O rugaminte si o sugestie Empty
MesajSubiect: O rugaminte si o sugestie   O rugaminte si o sugestie Icon_minitimeLun Dec 15, 2008 9:40 pm

Am si eu o boala cand vad un player ca intra pe srv si are la nick "Very Happy , @#@%#$%@ si altele nush nu este ok sau mai intra unu si are numele de 50 de caractere nu este ok hai daca tot ne apucam sa facem srv asta sa fie cat mai populat hai sa luam niste masuri drastice in legatura cu nicu'l jucatorilor.
Zic si eu niste reguli:
1) Nick-ul sa nu fie mai mic de 3 caractere
2) Nick-ul sa nu contina mai mult de 2 "!@#$%^&*"
3) Fara "FM" sau altele
4) Chiar daca sunt tov si isi permit glumele "NU AU VOIE SA VB OBSCEN si NICI SEMNE OBSCENE"
5) Adminii..... mai ales admini am cea mai mare rugaminte la ei sa nu injure sa nu arate semne obscene si altele.
6) Intre admini sa fie respect chiar daca ala are slot chiar daca celalalt are god....
7) Hartile sa se schimbe doar cu vot.
8) Nu se da ban kick ca spune unu ca are coduri ....(aici am obs in regulament)
9) Mare atentie adminii cand jucati cu ce jucati si cum va comportati pe srv.
10) Fara abuz !
Sus In jos
bizoN1
Brigadier General
Brigadier General
bizoN1


Mesaje : 247
Data de înscriere : 03/12/2008

O rugaminte si o sugestie Empty
MesajSubiect: Re: O rugaminte si o sugestie   O rugaminte si o sugestie Icon_minitimeLun Dec 15, 2008 9:48 pm

Uite ce am de modificat la tine:
Citat :
1) Nick-ul sa nu fie mai mic de 2 caractere (sunt name-uri gen "Eu")
2) Nick-ul sa nu contina mai mult de 3 "!@#$%^&*"
3) Fara "FM" sau obscenitati in name
8) Nu se da ban kick ca spune unu ca are coduri ....(aici am obs in regulament) *ADAOS: daca un admin cunoscator de cs,cum sunt eu de exemplu (fara laude), sta pe el si vede ca chiar este codat eu nu am nimic impotriva sa ii dea ban.
9) Mare atentie admini cand jucati cu ce jucati si cum va comportati pe srv. (aici ce ai vrut sa zici ?)
10) Fara abuz ! (abuz de admin ? este mentionat in regulament...)
Sus In jos
hkdz0r
hKd Master
hKd Master
hkdz0r


Mesaje : 255
Data de înscriere : 03/12/2008

O rugaminte si o sugestie Empty
MesajSubiect: Re: O rugaminte si o sugestie   O rugaminte si o sugestie Icon_minitimeLun Dec 15, 2008 9:49 pm

1. Regula aceasta exista
2. Sunt doar 2 semne ~`, dar se poate rezolva
3. Admin_nick hkd "nume decent (exemplu)
4,5,6,7,8,9,10-regulile acestea exista, daca cineva a incalcat regulamenul te rog sa postezi la Acuzatii catre admini
Sus In jos
https://hkd-community.forum.st
bizoN1
Brigadier General
Brigadier General
bizoN1


Mesaje : 247
Data de înscriere : 03/12/2008

O rugaminte si o sugestie Empty
MesajSubiect: Re: O rugaminte si o sugestie   O rugaminte si o sugestie Icon_minitimeLun Dec 15, 2008 9:52 pm

La 2 cred ca se refera la cei care au nameuri gen:
1|_||_!@|\| , intelegi ? Smile Nu neaparat la ` si ~.
Pentru asta dai status in consola daca are steam copiezi "STEAM:xxxxxx" si ii dai kick-ban sau ip-ul si la fel -> kick ban. Razz
Sus In jos
hkdz0r
hKd Master
hKd Master
hkdz0r


Mesaje : 255
Data de înscriere : 03/12/2008

O rugaminte si o sugestie Empty
MesajSubiect: Re: O rugaminte si o sugestie   O rugaminte si o sugestie Icon_minitimeLun Dec 15, 2008 9:59 pm

exista bugul acesta la no-steam si steam ca la toti apar la fel cand tastezi status in consola adica toti au acelasi ,,steam id"... deocamdata nu exista rezolvare dar cand va fi trecut serverul only steam nu va mai exista bugul acesta


Ultima editare efectuata de catre hkdz0r in Lun Dec 15, 2008 10:07 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://hkd-community.forum.st
bizoN1
Brigadier General
Brigadier General
bizoN1


Mesaje : 247
Data de înscriere : 03/12/2008

O rugaminte si o sugestie Empty
MesajSubiect: Re: O rugaminte si o sugestie   O rugaminte si o sugestie Icon_minitimeLun Dec 15, 2008 10:03 pm

A da ...mi`am reamintit , sorry Razz
Sus In jos
SoN
hKd Moderator
hKd Moderator
SoN


Mesaje : 63
Data de înscriere : 12/12/2008
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

O rugaminte si o sugestie Empty
MesajSubiect: Re: O rugaminte si o sugestie   O rugaminte si o sugestie Icon_minitimeLun Dec 15, 2008 10:08 pm

9) Mare atentie admini cand jucati cu ce jucati si cum va comportati pe srv. (aici ce ai vrut sa zici ?)


Adica un admin poate juca cu wall , aim, si cum se comporta pe srv cu jucatorii chiar daca are admin!
Jucatori trebuie respectati ca fara ei jucam singuri pe srv la asta ma refeream!
Sus In jos
bizoN1
Brigadier General
Brigadier General
bizoN1


Mesaje : 247
Data de înscriere : 03/12/2008

O rugaminte si o sugestie Empty
MesajSubiect: Re: O rugaminte si o sugestie   O rugaminte si o sugestie Icon_minitimeLun Dec 15, 2008 10:10 pm

A da...asta e clar ! Smile Adminul este la randul sau si jucator...deci fiecare admin trebuie sa citeasca si regulamentul jucatorilor .
Sus In jos
kamasuTRA
hKd Moderator
hKd Moderator
kamasuTRA


Mesaje : 67
Data de înscriere : 03/12/2008
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

O rugaminte si o sugestie Empty
MesajSubiect: Re: O rugaminte si o sugestie   O rugaminte si o sugestie Icon_minitimeMier Dec 17, 2008 4:13 am

Din cate stiu eu exista un plugin prin care automat jucatorul respectiv , care foloseste semnele restrictionate de admin , el automat playeru`l , va primi un mesaj prin care i se va cere schimbarea nick`ului in altul nou ! Smile

Nu stiu cum se cheama ... dar stiu sigur ca am vazut asta !!!
Sus In jos
bizoN1
Brigadier General
Brigadier General
bizoN1


Mesaje : 247
Data de înscriere : 03/12/2008

O rugaminte si o sugestie Empty
MesajSubiect: Re: O rugaminte si o sugestie   O rugaminte si o sugestie Icon_minitimeMier Dec 17, 2008 8:52 am

da, exista! O sa`l cautam...
Sus In jos
hkdz0r
hKd Master
hKd Master
hkdz0r


Mesaje : 255
Data de înscriere : 03/12/2008

O rugaminte si o sugestie Empty
MesajSubiect: Re: O rugaminte si o sugestie   O rugaminte si o sugestie Icon_minitimeMier Dec 17, 2008 9:22 am

Pluginul exista dar functioneaza doar pentru semnele ~` , o sa incerc sa bag mai multe semne.
Sus In jos
https://hkd-community.forum.st
bizoN1
Brigadier General
Brigadier General
bizoN1


Mesaje : 247
Data de înscriere : 03/12/2008

O rugaminte si o sugestie Empty
MesajSubiect: Re: O rugaminte si o sugestie   O rugaminte si o sugestie Icon_minitimeMier Dec 17, 2008 5:28 pm

uite ce semne trebuiesc:
` ~ ! @ # $ % ^ & * ( ) _ - = + { [ ] } : ; " ' ? > < , . / \
3 semne din acestea sunt de ajuns iar "`" si "~" sa nu existe
Sus In jos
estk
hKd Administrator
hKd Administrator
estk


Mesaje : 145
Data de înscriere : 03/12/2008
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti

O rugaminte si o sugestie Empty
MesajSubiect: Re: O rugaminte si o sugestie   O rugaminte si o sugestie Icon_minitimeMier Dec 17, 2008 6:20 pm

bizon...tu vrei ca semnele alea sa nu apara pe sv?
mai sunt playeri care intra cu nickuri de genul
varzaru.
varzaru Smile)
varzaru :X
varzaru-R
nu ar trebuii interzise chiar toate, iar atunci cand se face abuz de vreunul din semnele permise un llama dupa o atentionare...
Daca e asa ar trebuii interzise si nick-uri care contin tag-uri
spusei eu Smile
Sus In jos
http://www.cocalari.com
bizoN1
Brigadier General
Brigadier General
bizoN1


Mesaje : 247
Data de înscriere : 03/12/2008

O rugaminte si o sugestie Empty
MesajSubiect: Re: O rugaminte si o sugestie   O rugaminte si o sugestie Icon_minitimeJoi Dec 18, 2008 12:10 am

Si eu ce am zis? Maxim 3 caractere dintre acestea.
bizoN ;x ->2 caractere
bizoN love foocha Smile) ->3 caractere
intelegi ?
Sus In jos
Continut sponsorizat





O rugaminte si o sugestie Empty
MesajSubiect: Re: O rugaminte si o sugestie   O rugaminte si o sugestie Icon_minitime

Sus In jos
 
O rugaminte si o sugestie
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
....::::hKd.GamesZone.Ro::::.... :: Server hKd.GamesZone.Ro :: Pareri & Sugesti-
Mergi direct la: